Farské oznamy na nedeľu Krista Kráľa  -  21. 11. 2021


Budúca nedeľa bude prvá adventná. Pri sv. omšiach bude požehnanie adventných venčekov, ktoré si môžete priniesť.

Na budúcu prvú adventnú nedeľu bude pravidelná zbierka na charitu. Pán Boh odmeň obetované milodary. Prispieť možno aj poukázaním na účet charity, číslo je na stránke Charita Žilina.

Žilinský biskup Tomáš Galis vyslovuje poďakovanie za nedávnú zbierku na opravu katedrály v Žiline, ktorá vyniesla v celej diecéze 89.144 eur. Príspevok našej farnosti činil 2.046 eur.

Diecézna a farská charita v Čadci sa aj v tomto roku zapoja do potravinovej a drogériovej Tesco-zbierky, ktorá bude prebiehať od 25. do 27. novembra v Tescu.

A je tu ešte jedna aktivita na pomoc chudobným: Charita v spolupráci s mestom rozbehli nový projekt s názvom Hlinený dukát. Ten je doslova vyrobený z hliny a je dostupný v predajnom automate na budove Mestského úradu. Ľuďom bez domova je možné podarovať tento hlinený dukát, ktorý sa nedá zneužiť na alkohol alebo drogy. Za tento hlinený dukát dostane núdzny človek na charite jedlo, nocľah, hygienu.

Polícia nás požiadala znova upozorniť starších ľudí na podvodné telefonáty, ktorými sa páchateľ snaží vylákať peniaze s vymysleným príbehom, že treba súrne pomôcť niekomu z príbuzných, ktorý mal haváriu. V žiadnom prípade nesmieme na to naletieť. Telefonát treba zrušiť a nahlásiť to na 158.

Od pondelka sa sprísňujú protipandemické opatrenia. V režime OP sa na svätých omšiach môžu zúčastňovať zaočkovaní po dobu jedného roka od kompletného zaočkovania, alebo osoby po dobu 180 dní po prekonaní ochorenia covid-19, pričom potrebujú mať doklad PCR o prekonaní. Osoby, ktoré nezodpovedajú režimu OP, môžu dostať pokutu pri kontrole štátnymi úradmi. Ten, kto sa kvôli týmto obmedzeniam nemôže zúčastniť na sv. omši, je oslobodený od účasti.